Sportovní úspěchy žáků naší školy

Kvalifikace na republikové finále

Koncem února se děvčata naší školy zúčastnila kvalifikačního turnaje o postup na republikové finále ve florbalu žákyň 8. a 9. tříd. Tento turnaj se konal až v Uherském Brodě. Na tomto turnaji se střetly tři týmy zastupující Olomoucký, Moravskoslezský a Zlínský kraj. Naše děvčata první zápas prohrála 10 : 2 s domácími hráčkami a ve druhém zápase remizovala se školou z Frýdku – Místku 2:2. První porážka pramenila částečně z únavy po dlouhé cestě a brzkém výjezdu ze Žulové. Ve druhém zápase jsme byli i z vyjádření soupeře lepším týmem, bohužel se nám nepodařilo vstřelit více branek než našim soupeřům. I přesto jsme se neztratili v konkurenci všech škol těchto tří krajů a pro naši malou školu (v porovnání s ostatními) je to obrovský úspěch.  Na tomto turnaji byly vyhlášeny i nejlepší hráčky z každého týmu, z našich hráček byla po zásluze oceněna Marie Macečková. Tímto děkujeme městskému úřadu za finanční příspěvek na dopravu mikrobusem.

Turnaje jesenické ligy základních škol

Dne 25. 2. 2015 se na naší škole konalo další kolo florbalové ligy. Tohoto kola se zúčastnily týmy škol z Jeseníku, Bělé, České Vsi a naší školy. Hrálo se systémem každý s každým. Naše děvčata vyhrála všechna tři utkání - a to nad Českou Vsí 4:1, Jeseníkem 5:1 a Bělou 5:2 -  a po zásluze postoupila do závěrečných kol ligy, ve kterých se utkají první čtyři nejlepší školy okresu. První kolo se již uskutečnilo 17. 3. na Gymnáziu v Jeseníku. První zápas naše děvčata vyhrála 5 : 0 nad školou Nábřežní, druhý vysoko 16 : 2 nad Supíkovicemi a třetí 3 : 1 nad děvčaty z gymnázia. Těmito výsledky jsme si vytvořili dobrou pozici pro boj o celkové vítězství v lize. O vítězi rozhodne poslední turnaj, který se uskuteční na naší škole koncem měsíce dubna.                                                                                     

Také chlapci naší školy bojují ve florbalové lize. Na turnaji v Lipové vyhráli nad Mikulovicemi  4 : 1, školu z Bělé porazili 4:2 a domácí Lipovou 8 : 2. Těmito výsledky se rovněž probojovali do závěrečného turnaje, který určí vítěze ligy.

Foto a text: Mgr. Jan Daniel

 

ZŠ Žulová © 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode