Florbalisté druzí v Olomouckém kraji

Po suverénním vítězství v listopadovém okresním finále, se žáci naší školy zúčastnili 7.12. krajského finále v Přerově. A rozhodně neudělali ostudu.

Na turnaj se sjelo pět vítězů z jednotlivých okresů Olomouckého kraje. Systém turnaje byl jednoduchý. Hrálo se každý s každým na 2x12 minut, vítězem se stal tým s největším počtem bodů.

V prvním zápase jsme nastoupili proti domácímu Přerovu. Zápas byl ovlivněm tím, že jsme k němu nastoupili prakticky rovnou z autobusu. Ale i tak jsme domácí po celý zápas přehrávali a výrazně přestříleli. Ale jak to tak bývá, domácí udeřili z jediné vážnější akce za celý zápas. Nám se i přes spoustu šancí nepodařilo překonat gólmana domácích, za kterým i 2x zazvonila tyč. A když nám rozhodčí neuznali gól Latzela pro domnělou hru nohou, skončilo utkání 0:1.

Ve druhém zápase se nám hra nedařila a soupeř z Němčic nás potrestal brankou v prvním poločase. Ještě tři minuty před koncem jsme prohrávali, ale zlepšený výkon ke konci zápasu přetavil Latzel ve dvě slepené branky během deseti vteřin hry. Přestáli jsme i závěrečný nápor soupeře a vyhráli 2:1.

Ve třetím utkání jsme nastoupili proti týmu Postřelmova. Díky kvalitnímu výkonu jsme soupeři nedali šanci a bez problému vyhráli brankami Valíčka, Latzela a Rejdy 3:0.

V posledním utkání proti žákům olomoucké školy jsme potřebovali vyhrát, abychom si udrželi naději na první místo. Po vynikajícím představení všech hráčů jsme soupeři nedali nejmenší šanci a i přes spoustu neproměněných příležitostí jsme vyhráli 5:1.

Před posledním zápasem turnaje jsme tak byli na prvním místě, kde bychom zůstali v případě jakékoliv bodové ztráty Přerova s Olomoucí. I když šli kluci z Olomouce do vedení a ještě v poločase byl stav 3:3, tak po pauze se projevily větší zkušenosti Přerova, který si vítězstvím 5:3 zajistil vítězství  v celém turnaji.

Školu reprezentovali: Mžourek, Latzel, Valíček J. a M., Kopecký, Syrovátka, Rejda, Blažek, Čáslava, Fedora, Šmíro, Florián

Fotogalerie: Krájské finále žáků

ZŠ Žulová © 2015 Všechna práva vyhrazena.