Akce družiny

26.10.2015 22:53

Akce školní družiny

I v tomto roce školní družina nezahálý  a připravuje pro děti spoustu zajímavých akcí. V prvních měsících školního roku 2015/16 to byla mimo jiné drakiáda  a návštěva knihovny. Otéchto akcích se dozvíte více 2015/16

Cesta za pokladem

Do školní družiny přišel zvláštní dopis od zvláštní bytosti. Rychlebák, strážce Rychlebských hor seznámil děti s tradicí Svatojánské noci. Země se prý otevírá a skály se rozestupují, aby vydaly poklad. Rychlebák pozval děti na cestu za pokladem. Ve svém dopise poslal plán trasy a úkoly, které jsme museli po cestě splnit. Nezapomněl přidat ani mapu pro paní učitelku a paní vychovatelku, aby s hledáním pokladu mohly pomoci.
Dopisem se řídilo 26 dětí ze školní družiny a turistického oddílu. Trasa je zavedla do Zorge , za skládku, do prostoru malých bývalých lomů, kde skály vydaly, co měly.  Poklad se podařilo najít Radku Storkovi.  O spoustu dobrot se děti rozdělily a na zpáteční cestě si u lomu Trans opekly špekáčky a zahrály hry.  Dobrá nálada nám nechyběla, a tak jsme se zdařilou akcí rozloučili se školním rokem.
Text a foto: A. Macečková

Fotogalerie: Cesta za pokladem