Závody na sněhu

Sotva jsme po vánočních prázdninách zahájili docházku do školy, hned jsme využili příznivého počasí a zorganizovali jsme ve školní družině závody na sněhu. Z předešlých let máme špatné zkušenosti se sněhovou nadílkou, a tak se dokážeme těšit i z nevelké vrstvy sněhové pokrývky. Hlavně, když to na saních nebo bobech fičí.

Sešli jsme se v prvním oddělení naší družiny a nejdříve jsme si pověděli, co budeme dělat a hlavně, jak se budeme chovat, abychom předešli úrazům.

Na hřišti se děti zahřály, když se svými sněhovými vozidly oběhly jedno kolečko. Následoval slalom a přeprava nákladu na bobech. Další byl sjezd z kopce v co nejkratším čase. Každá disciplína byla obodována. Součet bodů nám ukázal nejlepší sněhové závodníky. Medaile, diplom a malá věcná odměna, potěšila vítěze. Pro všechny účastníky závodu, kterých bylo 26, byla připravena sladkost.

1. místo Dominik Danilko
  2. místo Lucie Hutníková
  3. místo Lukáš Kopecký z 2. třídy

Příjemné počasí a rozesmáté dětské obličeje provázeli parádní závodivou atmosféru.

Foto a text: A. Macečková

Fotogalerie: Závody na sněhu